Atletika do të ketë një pistë kërcimesh tek Liqeni Artificial në Tiranë

schedule15:02 - 25 Prill, 2019

schedule 15:02 - 25 Prill, 2019

Kur nuk ke gjë më të madhe, le të kënaqemi me këtë. Tirana, kryeqyteti i vetëm në Europë pa një pistë atletike, po krijon më së fundmi, një kënd për disiplinat e kërcimeve një dhe trehapëshe.

Tek Liqeni Artificial po zhvillohet projekt i përbashkët e Federatës Shqiptare të Atletikës, Bashkisë së Tiranës dhe Komitetit Olimpik, me investimin e këtyre dy institucioneve të fundit.

Presidenti i Federatës, Gjergj Ruli, sqaron në intervistën për ABC News-in.

Ruli thotë se, përveç atletikës, ky kënd do të ndihmojë edhe kryeqytetasit.

Fakti mbetet që Tirana nuk ka pistë atletike, pasi u prishën në dy stadiumet e futbollit. /abcnews.al