Athinë-Shkup/ Nimitz: Palët të përkushtuara për zgjidhje  

schedule11:56 - 26 Prill, 2018

schedule 11:56 - 26 Prill, 2018

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe homologu i tij grek, Nikos Kotzias, u takuan në Vjenë ku biseduan për rreth katër orë në prani dhe të ndërmjetësuesit Nimitz.

Pas takimit u bë e ditur se palët kishin rënë dakord që procesi i negociatave të vazhdojë edhe në javët në vazhdim.

Sipas Metju Nimitz, bisedimet ishin intensive dhe palët mbeten të përkushtuara për të gjetur një zgjidhje përfundimtare për çështjen e emrit.

Nimitz nuk pranoi të bëjë publike detaje të tjera rreth bisedimeve mes ministrave të Jashtëm./abcnews.al