Atentati ndaj Prokurorit, gazetari Qosja: Në kontrollin e dytë zbulohen jelekë antiplumb

21:35 | 06/11/201921:350

Gazetari Andi Qosja i ftuar në ABC News në emisonin “Byro Politike” ka komentuar atentatin ndaj Prokurorit Arjan Ndoj. Gazetari ka bërë një analizë të rrethanave se si ka ndodhur ngjarja, duke shtuar një detaj të ri lidhur me kontrollet që janë bërë në banesat mëngjesin e djeshëm. “Në kontrollin e dytë janë gjetur jelekë antiblumb që ndoshta janë të lidhur në mënyrë indirekte me autorët. Ky binom përsa i përket aksit Tiranë-Durrës mbetet më problematiku”, shprehet Qosja.

“Në automjetin e Prokurorit janë gjendur të plota, dosje shumë të rëndësishme, por do të jetë organi i akuzës ai që do t’i vlerësojë”, theksoi gazetari Qosja./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono