Ashpërsohen masat në Berlin, të pavaksinuarit ndalohen të futen në restorante dhe kinema

schedule22:43 - 10 Nëntor, 2021

schedule 22:43 - 10 Nëntor, 2021

Nga e hëna në Berlin nuk do të jetë më e mundur të shkosh në restorant, kinema apo ekspozitë pa u vaksinuar.

Kjo është rregullorja e re e prezantuar nga Senati për të korrigjuar rritjen e fortë të infektimit me Covid në kryeqytetin gjerman.

Për të hyrë në kinema apo restorant, por edhe në qendra sportive apo SPA, nuk do të lejohet më vetëm e rezultati i një testi Covid. /abcnews.al