Artisti britanik ridizajnon kopertinat e albumeve të Eminem, për një kauzë të mirë

schedule20:46 - 28 Janar, 2022

schedule 20:46 - 28 Janar, 2022

Eminem ka porositur artistin britanik, Damien Hirst të ridizajnojë 12 kopertina të albumit të tij për nder të 30 vjetorit të Interscope Records. Ridizajni përfshin kolonën zanore 8 Mile, LP The Marshall Mathers dhe albumin e tij të fundit, Music To Be Murdered By.

Secila nga kopertinat është ripunuar në stilin e veçantë bashkëkohor të Hirst dhe përmban ikonografi shumëngjyrëshe të frymëzuar nga temat dhe lirika e albumeve. Kopertinat do të shfaqen në një ekspozitë në Muzeun e Artit të Qarkut të Los Anxhelosit nga 30 janari deri më 13 shkurt.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damien Hirst (@damienhirst)

Të ardhurat nga shitja do të dhurohen për ndërtimin e një shkolle në Los Anxhelosin jugor. /abcnews.al