Arsyet që mund të çojnë Dybala te Roma

schedule10:34 - 14 Maj, 2022

schedule 10:34 - 14 Maj, 2022

Dybala në Romë. Nga sugjerimi është bërë një hipotezë, aspak e dukshme por as e paarritshme. Pyetja është komplekse për shumë arsye, por tregon një qëllim të qartë, Jose Mourinho, i cili tashmë ka folur me lojtarin, i kërkon klubit investime për t’u rikthyer në Champions League që në fillim të vitit të ardhshëm. Pra, le të studiojmë të mirat dhe të këqijat e një marrëveshjeje që mund të ndryshojë bilancin teknik të kampionatit italian.

Dybala mund t’i thotë po Romës

Dybala filloi të mendojë për Romën pas gjysmëfinales kundër Leicesterit: pasioni i tifozëve, për një argjentinas të trishtuar së fundmi nga refuzimi i Juventusit. Përveç kësaj, efekti Mourinho nuk e lë atë indiferent. Roma, nga ana e saj, nuhat një goditje të bujshme, jo vetëm në nivel teknik, por edhe simbolik ndaj tre të mëdhenjve.
Afrimi argjentinasit, i cili në Instagram numëron reth (46 milionë follow kundrejt 4.4 të Romës), do të sillte mjaft fitime. Me kthimin e sigurt ekonomik të biletave të sezonit, tashmë objektivi është 40 mijë, pothuajse dyfishi i këtij sezoni, dhe avantazhi i të mos kesh shpenzime për të paguar një sulmues 29-vjeçar.

Mercato Roma, nyja e lidhur me Zaniolo

Mbetet vetëm të presim, pra, në një ngërç që Roma nuk e vret mendjen, ende e pasigurt për pjesëmarrjen në kupat e Europës. Tiago Pinto ka qenë përgjegjës për shitjen, për të shitur mirë dhe i duhet kohë për të sqaruar idetë e tij në treg. Për shembull, shitja e një lojtari si Zaniolo, i cili në 3-4-1-2 të Mourinhos luan teorikisht për Dybalan, do të tolerohej në kushte të caktuara. Çështja është se deri më tani në Trigoria nuk ka mbërritur asnjë ofertë e denjë për t’u shqyrtuar. /abcnews.al/