Arrihet marrëveshja, Gabriel Jesus do të transferohet tek Arsenal

schedule09:07 - 25 Qershor, 2022

schedule 09:07 - 25 Qershor, 2022

Ardhja e Haaland te Manchester City ka bërë që për brazilianin Gabriel Jesus mos tgë ketë më minuta në dispozicion.

Kështu, kampionët e Anglisë, vendosën që të dëgjonin oferta për Gabriel. Arsenal ka qenë i vendosur për transferimin e një sulmuesi pasi francezi Lacazette u largua në drejtim të Lyonit.

Fabrizio Romano, gazetari i njohur italian, ka bërë me dije se Arsenal dhe City kanë arritur një marrëveshje totale për transferimin e sulmuesit në urdhrat e Artetas.

Takimi i ardhshëm mes palëve do të jetë për të firmosur kontratën. Gabriel Jesus do t’i kushtojë 45 milionë paund Arsenalit./ h.ll/abcnews.al