Arrestohet një funksionar i senatit francez

schedule18:55 - 27 Nëntor, 2018

schedule 18:55 - 27 Nëntor, 2018

Agjentët e shërbimit francez të inteligjencës arrestuan Benua Kuenedi, një funksionar i senatit francez dhe president i shoqatës për miqësinë franko-koreane. Sipas mediave franceze, që citojnë burime të policisë, Kuenedi akuzohet se i ka dhënë informacione të rezervuara Koresë së Veriut. Për momentin nuk janë publikuar informacione zyrtare për rastin./abcnews.al