Arrestohet motra e Ornella Mutit, i gjejnë në banesë “drogë për përdhunim”: Pastroj makinën

schedule18:49 - 17 Shtator, 2021

schedule 18:49 - 17 Shtator, 2021

Është arrestuar Claudia Rivelli, motra e aktores së famshme Ornella Muti, emri i vërtetë i së cilës është Francesca Romana Rivelli. Ajo ka rënë në prangat e policisë për posedim droge, konkretisht e njohur si drogë për përdhunim.

Policia ka disa kohë që po heton trafikimin e kësaj droge nga jashtë dhe vetëm pak javë më parë, Ciro Di Maio, prezantuesi televiziv, u arrestua për të njëjtën arsye.

Policia kufitare Fiumicino aktivizoi shumë kontrolle dhe identifikoi një dërgesë të dyshimtë drejtuar Claudia Rivelli. Pasi u konstatua përmbajtja e paketës, policia u vendos nën bashkëpronësinë në adresën në të cilën dërgesa, e kryer me një korrier privat, nga ora 10 e mëngjesit. Ata pritën me durim për dy orë, deri në mesditë, që të bëhej dorëzimi dhe më pas ata zhurmuan telekomunikacionin në shtëpinë e Claudia Rivellit.

Pasi hynë në shtëpinë e aktores, pasi kishin konstatuar se paketa e dorëzuar ishte ajo që përmbante drogën, në tryezë ata gjetën një shishe tjetër të lirshme dhe një shishe të tretë akoma të paketuar. Ajo i shpjegoi policisë se shishja e paketuar ishte gati për dërgesë jashtë vendit për djalin e saj që jeton në Londër, me sa duket deklaroi: “Ato janë produkte që shërbejnë për pastrimin e makinës ” Ajo gjithashtu do t’i tregonte policisë atë substancë, pa ngjyrë dhe pa erë, ajo përdor për të pastruar enët prej argjendi./abcnews.al