Arrestohet 82-vjeçarja se nuk pagoi faturën e mbeturinave

schedule15:40 - 3 Dhjetor, 2022

schedule 15:40 - 3 Dhjetor, 2022

Një grua 82-vjeçare në Alabama u arrestua këtë javë pasi nuk arriti të paguante faturën e saj të mbeturinave.

Martha Louis Menefield, nga Valley, ra në prangat e policisë të dielën dhe më pas u lirua me detyrim, sipas një deklarate nga shefi i policisë, Mike Reynolds.

Ky i fundit iu dha një paralajmërim në gusht për të paguar shërbimet e plehrave për muajt qershor, korrik dhe gusht. Ndërsa, oficerët e zbatimit të kodit u përpoqën ta kontaktojnë Marthën në shtëpinë e saj. Ajo nuk u paraqit në gjykatë dhe për të u lëshua një urdhër për të paguar./abcnews.al