Arrestohet 30-vjeçarja, falsifikoi dokumentin e identifikimit

12:05 | 19/02/202012:050

Policia e Fierit ka bërë ndalimin e një 30-vjeçareje për shkak se dyshohet për falsifikim dokumentesh. Mësohet se në vitin 2017, 30-vjeçarja banuese në Zhupan të Fierit ka falsifikuar dokumentin e saj të identifikimit.

Fier/Informacion

Një tjetër shtetase e shpallur në kërkim për falsifikim dokumentash, bie në prangat e policisë.

Specialistët e Sektorit për hetimin e krimit ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, ndaluan shtetasen e shpallur në kërkim Sh. A., 30 vjeçe, banuese në Zhupan, Fier.

Ndalimi i 30-vjeçares u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 20.06.2017,  ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale  “Falsifikim i letërnjoftimeve, pasaportave apo vizave”.

Kjo shtetase në vitin 2017 ka falsifikuar dokumentin e saj të identifikimit (pasaportën biometrike).

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono