Arrestohen dy studentë inxhinierie, vodhën qenin nga dyqani i kafshëve

schedule12:50 - 2 Shkurt, 2023

schedule 12:50 - 2 Shkurt, 2023

Dy të rinj nga Karnataka janë arrestuar për vjedhjen e një qenushi nga një dyqan kafshës. Të akuzuarit, Nikhil dhe Shreya, u arrestuan të mërkurën. Sipas policisë, dyshja rreth të 20-ave janë studentë të inxhinierisë. Ata u arrestuan me ankesën e pronarit të dyqanit të kafshëve, Basith, i cili tha se qenush Shih Tzu, i cili kushton shumë para, ishte zhdukur të shtunën.

Pamjet e kamerave të dyqanit treguan Nikhil dhe Shreya, duke hyrë në dyqanin e kafshëve rreth orës 19:00.

Sipas Basith, dy të rinjtë iu afruan një punonjësi të dyqanit duke pretenduar se po kërkonin të shisnin një mace.

Në pamjet e kamerave, Nikhil dhe Shreya mund të shihen duke kontrolluar disa kafshë shtëpiake brenda dyqanit, duke përfshirë nxjerrjen e qenushit Shih Tzu nga kafazi.

Ndërsa stafi i dyqanit ishte i hutuar, Shreya mori qenushin dhe e vendosi në helmetën e Nikhilit përpara se të largohej me nxitim./abcnews.al