Aplikacioni WhatsApp nuk do të ofrohet më për celularët e vjetër

14:09 | 14/12/201914:090

Duke nisur që nga 1 shkurti, telefonat iPhone me versionin e iOS më të vjetër se 8 nuk do të mund të shkarkojnë më Whatsapp, bashkë me celularët Android me versionin 2.3.7 ose më poshtë.

Veç kësaj, Whatsapp nuk do të ofrojë më suport për të gjithë celularët me sistemin “Windows”, gjë që do ta bëjë dhe vetë Microsoft, në të njëjtën kohë.

Arsyeja është sepse versionet e reja të Whatsapp do të kenë gjëra të reja që nuk janë ndërtuar për celularët e vjetër, ndaj dhe nëse shkarkohet, Whatsapp mund të mos funksionojë normalisht./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono