Anulohet për të dytin vit radhazi ‘Festivali i Demave’

schedule14:39 - 3 Shkurt, 2021

schedule 14:39 - 3 Shkurt, 2021

“San Fermin”, festivali i Spanjës, i cili tërheq turistë nga e gjithë bota nuk do të zhvillohet për të dytin vit radhazi. Shamitë e kuqe tradicionale të varura përgjatë ballkoneve të shtëpive dhe demat e kuq nëpër rrugë, do të mungojnë edhe këtë vit.

Madridi deri tani ka lejuar të funksionojnë vetëm teatrot dhe muzetë ndërsa restorantet dhe baret janë të mbyllura pas orës 22:00.

Qeveria spanjolle vendosi të martën të kufizojë udhëtimin ajror me Brazilin dhe Afrikën e Jugut, ku janë zbuluar variante të reja të koronavirusit./abcnews.al