Anullohet ndeshja e Kategorisë së Parë, dëbora bëhet shkak

schedule11:59 - 29 Janar, 2022

schedule 11:59 - 29 Janar, 2022

Kategoria e Parë kishte në programin e saj zhvillimin e 8 duele të javës së 17-të.

Moti i keq ka bërë që një nga sfidat e kësaj kategorie të anulohet. Dëbora ka bërë të pamundur zhvillimin e ndeshjes mes Maliqit dhe Vorës, e cila ishte parashikuar të luhej në stadiumin e Devollit.

“Panorama Sport” raporton se pasi zyrtarët e kanë parë gjendjen e fushës kanë vendosur ta shtyjnë ndeshjen në një moment të dytë, sepse trashësia e borës ishte më tepër seç duhej. /f.a/abcnews.al