Antonio Conte dëshiron lojtarin e Fiorentinës

schedule10:12 - 24 Janar, 2022

schedule 10:12 - 24 Janar, 2022

Tottenhami i Antonio Conte po tregon interes për marokienin, Sofyan Amrabat.

Sipas “Sky Sport”, mesfushori i “La Viola” i cili është i përfshirë në Kupën e Afrikës me Marokun, ka hyrë në listën e teknikut italian për repartin e mesfushës.

Conte e pëlqen shumë mesfushorin dhe e sheh si idealin për të zëvendësuar Ndombele në rast largimi./ h.ll/abcnews.al