Angelina Jolie paditi FBI-në, pretendon se favorizoi Brad Pitt-in pas akuzave për dhunë në familje

schedule15:38 - 17 Gusht, 2022

schedule 15:38 - 17 Gusht, 2022

Angelina Jolie dyshohet se ka paditur FBI-në pasi hetimi për ish burrin e saj, Brad Pitt u mbyll. Angelina pretendonte se Pitt kishte dhunuar fëmijët e tyre teksa po fluturonin në një avion privat. Në padi, kërkohet që FBI-ja të dorëzonte dokumentet në lidhje me hetimin ndaj ish burrit të saj.

Në padi, Jolie u ankua për mungesë transparence në lidhje me arsyen e mbylljes së hetimit. Aktorja pretendon se ish partneri i saj i hodhi birrë gjatë fluturimit dhe se ishte lënduar gjatë një konfrontimi fizik. Në fakt, emri i paditëses është Jane Doe, pas të cilit thuhet se qëndron Angelina.

Çështjet familjare: Ky ishte gjithashtu i njëjti fluturim ku Brad dyshohet se vuri duart mbi djalin më të madh të çiftit, Maddox (atëherë 15 vjeç, tani 21) me Angelina që pretendonte se ai e goditi atë - diçka që aktori e ka mohuar; Foto 2013

Burime pranë aktorit besojnë se Jolie e ngriti padinë vetëm për të tërhequr vëmendjen ndaj akuzave kundër Brad. Jolie dhe Pitt, martesa e të cilëve mori fund në vitin 2016, janë prindër të gjashtë fëmijëve: Maddox, 21 vjeç, binjakët Knox dhe Vivienne, 14 vjeç, vajzat Shiloh, 16, Zahara, 17 dhe djalin Pax, 18 vjeç.

Rënda: Padia kërkoi që byroja të dorëzonte dokumente në lidhje me hetimin ndaj aktorit, 58-vjeç, pasi Jolie pretendoi se ai 'sulmoi fizikisht dhe verbalisht' atë dhe fëmijët e tyre ndërsa po fluturonte në një avion privat; Në foto 2021

Jolie pretendon se FBI nuk ishte e gatshme në arsyetimin e saj se pse ndaloi hetimin për Bitt. Në foto: Jolie, 47, ishte mishërimi i elegantes teksa doli për të rrëmbyer disa sende ushqimore me djalin e saj Knox, 14, të hënën.

Fluturimi i vitit 2016 ishte i njëjti fluturim në të cilin Jolie pretendoi se ajo mori një bërryl të lënduar gjatë një konfrontimi fizik

Sherri: Detajet në kostum zbulojnë se Brad thuhet se vuri duart mbi Anxhelinën dhe i kishte derdhur birrë gjatë fluturimit, dhe e kishte çuar në pjesën e pasme të aeroplanit, e kishte kapur shpatullat dhe e tundte duke bërtitur, 'Ti je f* ****grijoni këtë familje'; Në foto 2021

Nuk ka prova: Burime të afërta me aktorin e Moneyball besojnë se Jolie ngriti padinë vetëm për të tërhequr vëmendjen e shtypit ndaj akuzave kundër Brad dhe tha se Pitt u lirua sepse nuk kishte 'asnjë copë provash' për të mbështetur pretendimet e Angelina; Foto 2012

Angelina en famille: Ish-çifti ndan Maddox, 21, Pax, 18, Zahara, 17, Shiloh, 16, dhe binjakët Knox dhe Vivienne, 14; fotografuar në vitin 2019 me nënën e tyre

/abcnews.al