Anekdota e ditës, si reagojnë qytetarë të shteteve të ndryshme kur një mizë bie në kafe

schedule10:13 - 12 Gusht, 2022

schedule 10:13 - 12 Gusht, 2022

Si reagon një anglez, një amerikan, shumë qytetarë të vendeve të tjera kur një mizë bie në kafe. Reagimet janë nga më të ndryshmet dhe plot humor. Por ka edhe revoltë deri në konflikt me kamarierin.

Më poshtë shohim disa reagime të kësaj anektodës:

  1. Anglezi hedh filxhanin e kafesë dhe del nga kafeteria.
  2. Amerikan nxjerr insektin dhe vazhdon të pijë kafen e tij.
  3. Kinezja ha insektin dhe e hedh kafen.
  4. Palestinezi e pi kafen me insektin.
  5. Skocezi e rrëmben insektin dhe e shtrydh duke bërtitur “pështy kafen!”
  6. Izraelit kafen ia shet amerikanit dhe insektin kinezit. Ai ankohet se siguria e tij personale është në rrezik. Sakaq, bërtet se palestinezët i fusin insekte në kafe./abcnews.al