Ancelotti: Shpresoj që Mourinho të fitojë me Romën, Juve po vuan

schedule10:12 - 20 Shtator, 2021

schedule 10:12 - 20 Shtator, 2021

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti një intervistë për “Radio Anch’io Sport” jep një përmbledhje fillimit të sezonit në Serie A, marrë nga Corriere Dello Sport.

Sezoni i Interit:

“Interi ka ruajtur strukturën e vitit të kaluar duke ndryshuar trajnerin dhe disa lojtarë të rëndësishëm, por mua më duket një ekip shumë solid. Luajti shumë mirë, ai na krijoi vështirësi, më duket një ekip me një entuziazëm të madh: ata mund të konkurrojnë për Scudetto-n ”.

Problemet e Juves:

“Serie A është shumë e ekuilibruar. Juve është një ekip që ka disa probleme, ka humbur sigurinë dhe po përpiqet të gjejë një identitet të saktë. Në fund, megjithatë, unë mendoj se do të dalë dhe do të jetë ndër kandidatët për titullin.

Për Romën e Mourinhos:

“Ai gjeti një vend të përshtatshëm për aftësitë dhe cilësitë e tij të karakterit, menjëherë mendova se ishte vendi i duhur për të dhe në fund do të jetë, me të vërtetë shpresoj se Roma do të jetë në gjendje të fitojë me Mourinhon. Napoli? Kam kaluar dy vjet dhe e kam gjetur veten shumë mirë, atëherë mendoj se përfundoi në mënyrën e duhur sepse kur nuk ka harmoni mes klubit dhe trajneri është e saktë të ndahesh. Këtë vit Napoli është po aq konkurrues sa në sezonet e fundit. Nuk e di nëse ata do të fitojnë, por ata mund të konkurrojnë “. /abcnews.al/