Ambasadori gjerman në selinë blu, takim me Bashën

schedule10:38 - 18 Shtator, 2020

schedule 10:38 - 18 Shtator, 2020

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është duke zhvilluar një takim me ambasadorin gjerman në Tiranë, Peter Zingraf. Mësohet se takimi po zhvillohet në selinë e PD.

Nuk dihen ende detaje rreth këtij takimi, ndërkohë që vjen pak para mbledhjes së Këshillit Politik.

Kujtojmë se në Këshillin Politik janë rikthyer së fundmi përplasjet. Opozita kërkon lejimin e koalicioneve parazgjedhore dhe hapje 100% të listave, por këto kërkesa nuk pranohen nga mazhoranca. g.v/abcnews.al