Alternime kthjellimesh dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

schedule07:10 - 24 Qershor, 2020

schedule 07:10 - 24 Qershor, 2020

Moti këtë të mërkurë do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira mesatare të pasuara rrebeshe shiu me stuhi lokale në zonat malore dhe zonën qëndrore.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale deri në 10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  16/24°C

Zonat e ulëta  17/31°C

Zonat bregdetare 19/28°C./abcnew.al