Allegri nuk e do, PSG bën lëvizjen e parë për Cristiano Ronaldon

schedule12:52 - 3 Qershor, 2021

schedule 12:52 - 3 Qershor, 2021

PSG e ka seriozisht dhe po tenton të afrojë në skuadër këtë verë yllin portugez të Juventusit, Cristiano Ronaldon.

AS në Spanjë raporton se klubi francez ka nisur bisedimet me menaxherin e lojtarit. Te Juventusi janë të gatshëm ta shesin Ronaldon.

Trajneri Max Allegri thuhet se nuk i beson sulmuesit të bardhezinjve dhe vetë lojtari do ta donte një eksperiencë të re, sidomos në një klub të madh që do me çdo kusht të triumfojë në Europë.

Te PSG transferimi i CR7 konsiderohet një goditje e madhe në aspektin sportiv dhe mediatik. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” është edhe një dëshirë e Neymar.

“Dua të luaj me Cristiano Ronaldon. Kam luajtur me lojtarë të shkëlqyeshëm si Messi dhe Mbappé, por ende përkrah Cristiano Ronaldos”, shprehej braziliani për GQ kohë më parë. /abcnews.al