Albana Osmani shpërthen në lot: Me trishton që nuk është në dorën time të ndryshoj fatin e disa njerëzve

schedule22:24 - 25 Nëntor, 2020

schedule 22:24 - 25 Nëntor, 2020

Mbrëmjen e sotme njëra nga të ftuarat e programit “E ardhmja është vajzë” në ABC ishte edhe moderatorja Albana Osmani. Pasi ja doli të bënte më së miri punën e Orjola Pampurit, Albana duhet të tregonte momentin e saj të vështirë në jetë.

Ajo tregoi se të gjithë njerëzit kanë momentet e tyre me të cilat përballen në jetë po për vajzën “Luledielli” momentet e vështira në jetë kanë pikërisht ato për të cilat nuk ka fuqinë të bëjë diçka për t’i ndryshuar.

Duke lënë të kuptohet që gjatë rrugëtimit të nismës “Ti je një luledielli”, Albana është ndeshur me shumë histori të dhimbshme për të cilat ka dhënë ndihmën e saj për ti përmirësuar por për disa prej tyre nuk pati ate forcën “hyjnore” për ti ndryshuar fatin.

Albana u përlot teksa po tregonte histori njerëzore të mbushura me vuajtje dhe forcë, një pjesë të të cilave i ka jetuar nga afër./abcnews.al