Aktori turk sensibilizohet me situatën në Shqipëri

schedule11:34 - 27 Nëntor, 2019

schedule 11:34 - 27 Nëntor, 2019

Aktori i mirënjohur turk, Alperen Duymaz ka postuar në profilin e tij në instagram mbështetje për shqiptarët mbas termetit që goditi vendin tonë ditën e djeshme.

Nik Xhelilaj, ditën e djeshme postoi në Instagram një mesazh sensibilues për shqiptarët duke njoftuar se si mund të ndihmojnë duke dhuruar sado pak për personat në nevojë.

“ Vendi im u godit nga një termet sot në të cilën humbën jetën shumë persona dhe shumë të tjerë janë plagosur .

Ështe një thirrje për të gjithë shqiptarët të cilët nuk jane afër vellezërve të tyre ti ndihmojnë me çfarë të munden., shkruan në postimin e tij Nik , i cili ka lënë dhe një adresë ku shqiptarët mund të japin ndihma monetare./abcnews.al

Ka qënë ky posti i cili aktori turk e ripostoi në instagramin e tij duke treguar një mbeshtetje për shqiptarët e prekur nga termeti ./abcnews.al