Aktori i njohur turk përzgjidhet si një ndër djemtë më të pashëm të 2021 në botë

schedule18:42 - 17 Janar, 2022

schedule 18:42 - 17 Janar, 2022

Aktori i njohur i serialeve turke, Can Yaman është përzgjedhur si një nga djemtë më të bukur në shumë vende të botës.

TC Candler, ëebsite i famshëm amerikan, ka publikuar para pak ditësh listën me emrat e “100 fytyrave më të bukura të njerëzve të famshëm nga vende të shumta të botës”. Edhe Yaman është renditur i 28-ti në këtë listë.

Së fundmi, ai ka qenë i përzgjedhur midis kandidatëve të shumtë, ndër ta edhe aktorët e famshëm Alp Navruz, Kivanç Tatlitug, Burak Deniz, Burak Ozcivit dhe këngëtari Tarkan.

Në vitin 2021, vetëm 100 nga rreth 250 mijë të famshëm ishin të përzgjedhurit. Aty u përfaqësuan më shumë se 45 vende nga e gjithë bota./abcnews.al