SPAK firmos, arrestohen dy sekserë dhe një zyrtar në Kadastrën e Tiranës, falsifikuan dokumentet

schedule19:57 - 26 Korrik, 2021

schedule 19:57 - 26 Korrik, 2021

Mes tre personave të arrestuar nga operacioni i SPAK në Kadastrën e Tiranës, janë dy sekserë dhe një zyrtar i nivelit të ulët.

Në total SPAK ka lëshuar 5 urdhër arreste me akuzat e falsifikimit të dokumenteve dhe tjetërsimit të pronave.

Aksioni po zhvillohet nga drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Shtetit dhe po vijon ende në zyrat e Kadastrës së Tiranës. m.v/abcnews.al