Aksion për pastrimin e ishullit të Sazanit

schedule15:20 - 20 Gusht, 2019

schedule 15:20 - 20 Gusht, 2019

Bashkia e Vlorës ka nisur një aksion për pastrimin e Ishullit të Sazanit. Nën drejtimin e kryetarit të Bashkisë Dritan Leli të gjithë punonjësit kanë zbarkuar në terren. Leli ka kërkuar ndërgjegjësimin e vizitorëve dhe pushuesve, sikur ka siguruar se në këtë ishull do të ketë një infrastrukturë të plotë për vendosjen e plehrave.

Duhet thënë se drejt Sazanit dhe Karaburunit udhëtojnë rreth një mijë persona në ditë. Vendorët dhe operatorët turistike po kërkojnë që përmes këtij aksioni i cili do të vazhdojnë, të bindin pushuesit se Sazani është një vend me plazhe të pastra./ABC News Albania 24/7