Dalin pamjet e aksidentit ku humbi jetën 5 vjeçari në Peqin

schedule10:25 - 10 Dhjetor, 2019

schedule 10:25 - 10 Dhjetor, 2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në mëngjes në aksin Elbasan-Peqin. Si pasojë e përplasjes së dy mjeteve është plagosur rëndë e më pas ka ndërruar jetë rrugës për në spital një fëmijë 5-vjeç. Fëmija udhëtonte në makinë me një grua, e cila drejtonte mjetin “Fiat”. Ende nuk dihet lidhja familjare mes tyre.

Njoftimi i policisë

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, mjeti tip “Fiat” me drejtuese shtetasen K.L., 51 vjeçe , banuese në Peqin është përplasur me mjetin “Volksëagen”, me drejtues shtetasin H.S., 67 vjeç, banues në Elbasan.

Si pasojë e aksidentit është plagosur pasagjeri i mjetit tip “Fiat”, shtetasi i mitur L.S, 5 vjeç, banues në Peqin, i cili ndëroi jetë rrugës për në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit. /abcnews.al

Lexo edhe:http://abcnews.al/mjeti-del-nga-rruga-humb-jeten-nje-person/