Aksident në rrugën e vjetër Lezhë-Laç, lëndohen tre të mitur

schedule13:54 - 22 Prill, 2022

schedule 13:54 - 22 Prill, 2022

Tre të mitur janë lënduar mesditën e kësaj të premtje si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në rrugën e vjetër Lezhë-Laç.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Manati, ku një automjet përplas një ciklomotor. Ndër të tjera mësohet se të lënduarit janë fëmijë të moshës 13-15 vjeç identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur.

Sipas informacioneve të deri tanishme ato janë dërguar në spital ku po marrin dhe ndihmën mjekësore. /abcnews.al