Aksident në Milot-Mamurras, një i lënduar

schedule08:21 - 31 Tetor, 2021

schedule 08:21 - 31 Tetor, 2021

Një aksident raportohet të ketë ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Milot-Mamurras. Sipa spolicisë, në vendin e quajtur

quajtur “Fusha e e Sportit ” automjeti me drejtues shtetasin V.M., 34 vjeç, banues në Durrës është përplasur me biçiklistin shtetasin D.K., 60 vjeç, banues në Laç.

60-vjeçari ka marrë dëmtime dhe është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë.

Njoftimi i policisë:

Në aksin rrugor Milot-Mamurras, në vendin e quajtur “Fusha e e Sportit ” automjeti me drejtues shtetasin V.M., 34 vjeç, banues në Durrës është përplasur me biçiklistin shtetasin D.K., 60 vjeç, banues në Laç, ku si pasojë ka marrë dëmtime dhe është dërguar në spitalin e Traumës, Tiranë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

g.v/abcnews.al