“Akordi çështje ditësh”, Bayern zgjedh trajnerin e së ardhmes

schedule14:35 - 7 Nëntor, 2019

schedule 14:35 - 7 Nëntor, 2019

Bayern Munchen e ka zgjedhur trajnerin e ri dhe po punon për të arritur akordin përfundimtar. Bild raporton se klubi gjerman ka nisur negociatat me Arsene Wenger. Ish-trajneri i Arsenalit është i preferuari për stolin dhe tratativat po shkojnë mirë.

Diçka të tillë e konfirmon edhe Lothaur Matthaeus. “Bayern po negocion me agjentin e francezit. Me shumë mundësi do të arrihet marrëveshja gjatë pushimit për shkak të ndeshjeve të kombëtares“, shprehet ish-kapiteni i ekipit bavarez.

Kampionët e Gjermanisë shkarkuan kroatin Niko Kovac pas humbjes 5-1 kundër Eintracht Frankfurt dhe Wenger pritet ta zëvendësojë në pankinë. 70-vjeçari drejtoi Arsenalin për 22 vite rresht dhe qëndron pushim prej majit të vitit 2018. /abcnews.al

Gattuso dhe Wenger