Adidas dëshiron të financojë nënshkrimin e Haaland nga Real Madrid

schedule08:31 - 10 Nëntor, 2021

schedule 08:31 - 10 Nëntor, 2021

Sipas Gjermanisë, Adidas është i gatshëm të financojë nënshkrimin e Erling Haaland për Real Madridin.

Njësia gjermane synon të tërheqë sulmuesin për të përfaqësuar markën e saj dhe ata e dinë se të qenit në Real Madrid do ta bindë atë më lehtë . Adidas dëshiron të dyfishojë pagën e tij aktuale nga Nike dhe ta bëjë atë një nga ambasadorët e saj më të paguar.

Kontrata me Nike skadon më 31 dhjetor dhe në tender kanë hyrë edhe Puma edhe Under Armour. Nga Madridi e dinë se zgjedhja e Adidas do të ishte hapi i parë drejt uljes së tyre në Santiago Bernabéu, ndaj do të duhet të jenë të vëmendshëm ndaj vendimit përfundimtar të sulmuesit.

Haaland tashmë e ka bërë të qartë se klubi që e nënshkruan do të duhet të vendosë 35 milionë euro në sezon në tavolinë dhe PSG, Manchester City dhe tani Real Madrid janë përpara në garën për norvegjezin. r.t/abcnews.al