Adeyemi shprehet se i ngjason më shumë Mbappes dhe Aubameyang

schedule16:31 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 16:31 - 7 Dhjetor, 2021

Në një intervistë për UEFA-n, Karim Adeyemi , perlë e Salzburgut e kërkuar nga gjysma e Evropës, u përpoq të prezantohej, duke folur edhe për ëndrrën e Ligës së Kampionëve dhe të ardhmen e saj.

“Kur luaja te Bayerni në moshën 9-vjeçare isha një tifoz i madh. Më pëlqente Robben, mendoj se ai ishte një nga lojtarët më të mirë të majtë. Nëse i ngjaj atij? Jo, unë jam më shumë si Mbappe ose Aubameyang.

Çdo fëmijë ëndërron të luajë në Champions League dhe sigurisht ta fitojë atë me Salzburgun, është një ekip i mrekullueshëm për ta, lojtarët e rinj këtu ata mund të kenë një shans. Kemi shumë 18-vjeçarë në ekipin e parë. Këtu në Salzburg ne besojmë te të rinjtë, i lëmë të luajnë dhe të rriten , derisa të bëhen lojtarë të mëdhenj”./h.ll/abcnews.al