Acar dhe ngrica në orët në vijim, dimri “harron’ të largohet nga Shqipëria

schedule16:33 - 8 Mars, 2022

schedule 16:33 - 8 Mars, 2022

Orët në vijim do të sjellin një ulje të ndjeshme të temperaturave në të gjithë territorin.

Moti do të jetë i kthjellët po do të ketë ulje temperaturash dhe ngrica në të gjithë territorin.

Gjatë orëve të ardhshme temperaturat në Tiranë pritet të zbresin në -3 gradë celsius, ndërsa në vendet malore do të shkojnë deri në -8 gradë.

Ndërkohë që ditët e ardhshme do të sjellin të ftohtin polar mbi Shqipëri, ku temperaturat nën zero gradë pritet të arrijnë në -11 gradë.