ABC News zbulon detaje të reja rreth grabitjes së filialit të bankës

schedule12:58 - 16 Janar, 2018

schedule 12:58 - 16 Janar, 2018

Një ditë pas grabitjes së ndodhur në filialin e një dege bankë të nivelit të dytë e vendosur në ambientet e zyrës së Hipotekës së Tiranës, abcneës ka mësuar disa detaje të reja në lidhje me këtë ngjarje. Sipas burimeve pranë grupit hetimor mësohet se grabitesi i veshur me të zeza me kapuç e kapele me strehë sapo ka hyrë në ambientet e brendshme i ka drejtuar armën policit privat dhe e ka mënjanuar te muri. Më tej ai i ka bërë thirrje të gjithë personave që ishin në bankë që askush të mos levizte. Me pas grabitësi është afruar tek sporteli nr 3 dhe i ka drejtuar armën arkëtares duke i përsëritur fjalët: “Lekët se të vrava”. Arkëtarja për disa sekonda ë nuk ka bërë asnjë veprim. Më pas grabitësi ka goditur me qytën e armës xhamin e sportelit duke bërë që arkëtarja të hapë kasafortën e arkës dhe t’i fusë të gjitha paratë në një qese të zezë. Policia është njoftuar nga alarmi i bankës sapo grabitësi është futur, por nuk mundi ta arrestojë në flagrancë./abcnews.al