A mund ta blejë PSG Haaland? Versioni i shtypit spanjoll

schedule17:12 - 7 Tetor, 2022

schedule 17:12 - 7 Tetor, 2022

Duket se misteri kryesor i futbollit modern është kontrata e Erling Haaland me Manchester City dhe klauzola misterioze për lirimin e lojtarit.

Të gjithë arritën të parashtronin versionin e tyre: shtypi spanjoll pretendon se marrëveshja përmban një klauzolë sipas së cilës, pas vitit 2024, shuma e kompensimit për Erling do të fillojë të bjerë. Sipas Marca, ky artikull ka të bëjë kryesisht me Real Madridin, shkruan abcnews.al.

Cadena SER gjithashtu insiston që një klauzolë e tillë ekziston në kontratë. Dhe gazetari Lou Martin bëri të brendshmen e tij:

“Funksionon për çdo klub në botë, jo vetëm për Real Madridin.

Rezulton se PSG mund të llogarisë në blerjen e një sulmuesi yll. Të mos harrojmë se kontrata e Kylian Mbappes është llogaritur saktësisht deri në vitin 2024. Parisienët do të jenë në gjendje të zgjasin Mbappe edhe për një vit, por ndoshta klubi duhet të mendojë për blerjen e një lojtari tjetër të talentuar?

Megjithatë, mos i merrni shumë seriozisht këto thashetheme.

Manchester City tha për Sky Sports se një klauzolë e tillë thjesht nuk ekziston në kontratën e Haaland. Guardiola gjithashtu duhej të fliste. Pep tha se nuk kishte asnjë lëvizje te Real Madrid në marrëveshjen e Erling dhe se lojtari në përgjithësi është i lumtur në Manchester.

Haaland ka shënuar 19 gola në vetëm 12 ndeshje për Man City deri më tani. /G.D abcnews.al/