A jeni një person i guximshëm? Victoria Beckham zbulon regjimin e dietës dhe fitnesit

schedule12:50 - 10 Gusht, 2022

schedule 12:50 - 10 Gusht, 2022

Victoria Beckham është e famshme për abstinencën e saj, pasi ka ndjekur një dietë strikte të shëndetshme që nga koha e saj në Spice Girls.

46-vjeçarja dikur pranoi se kur bëhet fjalë për dietën dhe stërvitjen, ajo është “shumë, shumë e disiplinuar”. “Kështu jam më e lumtur. Pres shumë nga trupi im”, tha ajo dikur, duke folur për rutinën e saj të fitnesit, duke zbuluar se stërvitet dy orë në ditë, çdo ditë.

Dita e saj fillon me një vrap 7 km në rutine midis orës 5:30 të mëngjesit dhe ora 6 e mëngjesit, për të cilën ajo tha për Guardian është “një kombinim i ecjes së shpejtë përpjetë, vrapimit, vrapimit” dhe është hera e vetme që shikon TV.

Më pas ajo ndalon për t’i përgatitur fëmijët e saj për në shkollë përpara se të fillojë një seancë rraskapitëse një orëshe me një trajner personal. “Tridhjetë minuta këmbë, 30 minuta krahë, pastaj shumë dërrasa, aq sa mund të përballoj dhe ushtrime thelbësore,” shtoi ajo.

“Unë stërvitem çdo ditë kur jam në shtëpi. Është pjesë e asaj që jam tani dhe më pëlqen shumë”.

Nuk ha qumësht apo djathë dhe i tha Telegrafit në vitin 2019 se ajo ha tre deri në katër avokado në ditë, sepse ” çelësi i lëkurës me shkëlqim është të hahet sasia e duhur e ushqimeve yndyrore si avokado”.

Megjithatë, megjithëse mund të mos jetë më argëtuese, nuk mund të mohohet se dieta e Victoria është jashtëzakonisht e shëndetshme, e përbërë kryesisht nga peshk, perime, fruta, smoothie jeshile, drithëra të mbirë, fara dhe qumësht bajame. Ajo i pëlqen fasule dhe peshku i zier në avull me perime për darkë dhe çaji i nxehtë me xhenxhefil për “snacks”. Ai ende beson se uthulla e mollës çdo mëngjes para mëngjesit është e mirë për trupin dhe më pas pi një smoothie jeshile ose ha një omëletë me salmon të tymosur.

Karbohidratet kanë qenë jashtë menusë për dekada të tëra, përveç nëse ai dëshiron t’i heqë ato, por siç tha ai në një podcast të fundit ajo që i pëlqen vërtet është…buka me kripë!/abcnews.al