10 futbollistët me tatuazhet më të bukur në botë

schedule21:29 - 29 Mars, 2023

schedule 21:29 - 29 Mars, 2023

Shumë futbollistë kanë tatuazhe të gdhendura në trupin e tyre. Disa kanë gdhendur tatuazhe fetare dhe disa prej tyre kanë gdhendur tatuazhe të shenjave të tyre të zodiakut.

Këtu në listën e mëposhtme kemi dhjetë nga futbollistët më të tatuazhuar në botë për momentin. Këta futbollistë kanë mbuluar shumicën e pjesëve të trupit me tatuazhe të mahnitshme.

Shumë sportistë nga të gjitha sportet pëlqejnë të kenë tatuazhe në trupin e tyre. Shumica e tyre i përkasin mundjes, boksit, futbollit, basketbollit dhe sporteve të tjera. Hidhini një sy këtyre dhjetë futbollistëve më të tatuazhuar në listën e mëposhtme.

1. Zlatan Ibrahimovic

2. Memphis Depay

3. Sergio Ramos

4. Arturo Vidal

5. Matteo Politano

6. Andre Grey

7. Leroy Sane

8. Nikolas Otamendi

9. Roberto Firmino

10. Ederson. /G.D abcnews.al/