80 milionë euro për portierin Arrizabalaga

schedule15:08 - 8 Gusht, 2018

schedule 15:08 - 8 Gusht, 2018

Çelsi mund të thyejë rekordin në transferimin e një portieri. Sipas mediave angleze, londinezët janë gati të paguajë 80 milionë euro për të marrë portierin e Atletik Bilbao.

Chelsi do të shpenzojë 80 milionë euro për të afruar portierin spanjoll Kepa Arrizabalaga, sipas mediave angleze. Ky është një rekord për transferimin e një lojtari në këtë pozicion, duke kaluar edhe Allison, i cili u ble nga Liverpool për 73 milionë euro. Athletic Bilbao që zotëron kartonin e 23-vjeçarit njoftoi këtë të mërkurë se do të largohet. Arrizabalaga numëron 50 ndeshje në La Liga dhe një me përfaqësuesen e Spanjës. Ai vlerësohet shumë nga trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri. Afrimi i Kepa Arrizabalaga i hap rrugën Thibaut Courtois që të firmosë për Real Madrid. Portieri belg nuk ishte as në stolin e rezervave në finalen e Superkupës së Anglisë, ndërsa sipas mediave angleze nuk mori pjesë në seancën stërvitore të së martës./abcnews.al