8 Dhjetori, Rama uron të rinjtë me një video: Kjo ditë u kushtohet vetëm atyre, 2022-shi viti juaj

schedule08:03 - 8 Dhjetor, 2021

schedule 08:03 - 8 Dhjetor, 2021

Në ditën e Rinisë, kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale duke shkruar se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve.

Rama thotë se në vitin 2022, Tirana do të jetë kryeqyteti Europian i Rinisë.

“Mirëmëngjes dhe me ditën që mbetet e re çdo vit, 8 dhjetori që i dedikohet vetëm të rinjve, e me Tiranën që në 2022-in do të jetë Kryeqyteti Europian i Rinisë, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama. m.v/Abcnews.al