78 viktima dhe rreth 2 mijë raste të reja me COVID-19 në Greqi

schedule17:00 - 4 Prill, 2021

schedule 17:00 - 4 Prill, 2021

Sot në Greqi 78 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19. Në 24 orët e fundit janë shënuar 1955 raste të reja me koronavirus nga 23494 teste. Atika është zona më e nxehtë me 921 raste ditën e sotme.

Situata në Selanik është përkeqësuar me 262 raste të reja. Problem mbetet qendra e Athinës me 252 infeksione. 749 pacientë janë të intubuar në spitale në luftë me sëmundjen.

Me 78 personat që humbën jetën sot, në total në Greqi nga fillimi i pandemisë janë  8380 fatalitete./ db/ Abcnews.al