Merkato në dy fronte: Juventusi shqetëson Barçën, sirena turke për një latin

schedule20:29 - 1 Prill, 2021

schedule 20:29 - 1 Prill, 2021

Georginio Wijnaldum del lojtar i lirë në fund të sezonit. Mesfushori holandez është prej pesë viteve pjesë e Liverpool, por në verë do të largohet me parametra zero.

Barcelona përflitet prej kohësh si e ardhmja e tij, por mesfushori holandez mund të përfundojë në Serie A, aty ku e kërkojnë Juventusi dhe Interi.

Bardhezinjtë e Pirlos janë të fundit që i janë bashkuar garës për shërbimet e Wijnaldum sipas raportimeve të iberikes Marca.

Ndërkohë, Juan Cuadrado mund të përfundojë në kampionatin turk. 32-vjeçari kolumbian i Juventusit, kërkohet nga Galatasaray.

Fotomac raporton se klubi i njohur nga Stambolli po përgatit një ofertë për lojtarin latin dhe kampionët e Italisë. /abcnews.al