7 stile nga Lady Diana që ende i përdorin yjet e ditëve të sotme

schedule15:54 - 26 Nëntor, 2021

schedule 15:54 - 26 Nëntor, 2021

Moda e Dianës nga vitet 1980 dhe 1990 është ende shumë e gjallë dhe e mirë sot. Edhe pse shumë ka ndryshuar me kalimin e kohës, disa nga taktikat e përdorura nga Princesha e Uellsit mund të gjenden ende në dollapët e super yjeve të sotëm.

#1. Xhupa me kapuç

Shumica prej nesh i vlerësojnë pulovrat komode që Lady Di kishte veshur në atë kohë. Sot, Hailey Bieber mund të përshkruhet si një adhuruese e madhe e këtij artikulli veshjesh. Fansat mund të dëshmojnë se ajo ka veshur këtë pjesë të veshjes së saj në publik. Irina Shayk është parë shpeshherë e veshur me pulovra nëpër shëtitore.

#2. Kostum plazhi leopardi

Lady Di veshi një bikini të mrekullueshëm me print leopardi përpara se trendi të bëhej modë mes fashionisteve në vitet 2000. Megjithatë, ne mund të vërejmë se të famshmit janë ende sot me veshje shumëngjyrëshe. Kendall Jenner, për shembull, e veshi një të tillë në një varkë në vitin 2017. Në vitin 2019, Salma Hayek u pa në plazh e veshur me një të tillë.

#3. Kostum në ngjyrë blu

Edhe pse kostumet blu Chanel kanë qenë atje për një periudhë të gjatë kohore, ato janë ende në modë mes yjeve. Si rezultat, Kristen Stewart veshi një kostum të ngjashëm në Festivalin e Filmit në Kanë në vitin 2018. Megjithatë, asaj i pëlqeu pantallonat dhe një siluetë më e relaksuar në përgjithësi.

#4. Vija

Të famshmit e sotëm mund të shihen të veshur me rroba me vija të errëta. Ndërsa Diana zgjodhi një kostum me vija me prerje bazë, një kapele të bardhë dhe vathë të mëdhenj, Lady Gaga zgjodhi një version më luksoz, të cilin e plotësoi me aksesorë të zinj. Kourtney Kardashian nga ana e saj zgjodhi një fustan me vija me një formë të ngjashme me atë që kishte veshur princesha e Uellsit.

#5. Perlat

Edhe tani, bizhuteritë me perla përdoren gjerësisht. Jennifer Lawrence, për shembull, veshi një variant të kësaj bizhuteri në shfaqjen e Dior gjatë Javës së Modës në Paris në 2019. Jessica Chastain, nga ana e saj, veshi një gjerdan me perla në një ngjarje bamirësie amfAR në 2017. Kur Princesha Diana mbërriti në Mjellmë Baleti i Liqenit në vitin 1997, ajo shkëlqeu bizhuteritë e saj.

#6. Fustan i prerë në shpinë

Një prerje trekëndore në anën e pasme gjithashtu nuk ishte e njohur në vitet 1980. Emily Blunt, për shembull, veshi një fustan të ngjashëm në Festivalin e 68-të të Filmit në Kanë në 2015. Lady Di e veshi këtë kostum në premierën e filmit A View to a Kill në 1985.

#7. Getat në ngjyra të gjalla

Princesha Diana veshi një kostum monoton të përbërë nga një fustan, këpucë dhe geta të gjitha në të njëjtën ngjyrë në një performancë të Paul McCartney në 1992. Bella Hadid veshi një ansambël të ngjashëm në shfaqjen e pistës së Versace në 2021.

l.k/abcnews.al