63 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja me koronavirus në Greqi

schedule17:17 - 28 Prill, 2021

schedule 17:17 - 28 Prill, 2021

Në 24 orët e fundit Greqia ka regjistruar 2, 781 raste të reja me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 63 pacientë me Covid humbën jetën, ndërsa numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 10, 242 humbje jete.

95, 4 % prej të cilëve janë raportuar me sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë numri i personave të shëruar nga Covid-19 ka arritur në 2, 087 pacientë.

/abcnews.al/