6 tendencat e reja në takime që ndoshta i ndiqni dhe nuk i dini

schedule20:00 - 10 Janar, 2022

schedule 20:00 - 10 Janar, 2022

Në fillim të çdo viti, ne bëjmë një vlerësim të vitit dhe informohemi për tendencat që vijnë. Pasi të mësoni për modën, bukurinë dhe mirëqenien, është koha për të zbuluar 6 tendencat e takimeve që vijnë këtë vit, por me shumë mundësi, tashmë i keni adoptuar pa dashje. Edhe të gjithë janë për të mirë.

Takime esëll

Mund të kemi pirë koktejet tona në karantinë, por nuk ishte e nevojshme kur flisnim përmes aplikacioneve për takime. Ky zakon ka ndryshuar mënyrën se si ne i shohim lidhjet e dashurisë dhe kemi më shumë gjasa të dalim për ushqim ose kafe. Gjithçka që ju nevojitet, veçanërisht nëse jeni në një fazë ku dëshironi të kufizoni alkoolin.

Të hezituarit

Pandemia ka sjellë ndryshime të mëdha në jetën tonë dhe një prej tyre është frika nga e panjohura. Një përqindje e madhe e beqarëve janë hezitues ose indiferentë për marrëdhëniet, sepse nuk ndihen përgjithësisht të sigurt dhe kjo do të vazhdojë të ekzistojë në vitin 2022. Të gjithë ndjekin kohën e tyre dhe nuk ka arsye të shtyjmë veten.

Aplikime për të gjitha moshat

Aplikacionet e takimeve nuk janë vetëm për ata në të 20-at e tyre dhe është koha për ta kuptuar këtë. Mund të jesh 30, 40, 50 vjeç dhe të vendosësh dhe të kërkosh dashurinë e madhe. Aplikacionet Silver Singles, OurTime dhe SeniorMarch tregojnë se interesi i të moshuarve është zgjeruar.

Beqarët krenarë

Edhe pse të qenit beqar është e kundërta e takimit, në fakt do të thotë një gjë. Se pandemia ka krijuar të dhëna të reja në mënyrën se si ne mendojmë për marrëdhëniet dhe nuk jemi të gatshëm të bëjmë asgjë me askënd. Ne duam të gjejmë një partner të veçantë, të komunikojmë thellë dhe të përputhemi në shumë nivele . Edhe nëse kjo do të thotë se do të jemi beqarë për një kohë të gjatë.

Po për inteligjencën emocionale

Edhe pse e marr të mirëqenë që personaliteti dhe inteligjenca emocionale janë më të larta se pamja e bukur, këtë vit të gjithë e kuptuam se gjëja më e rëndësishme është të jesh mendjehapur, të pranosh tjetrin për atë që është dhe të dish të komunikosh. Zakonisht, takimi ka fituar më shumë përmbajtje.

Takime të ngadalta

E vërteta është se nuk ka rregulla se sa shpejt do të dilni ose do të bëni seks me dikë që ju pëlqen, por frika e pandemisë krijoi një stres dhe na bëri të shpenzonim më shumë kohë për njohjet e reja, gjë që ju thoni se ka kuptim të plotë. Seksi i rastësishëm ekziston, por nuk është aq i lehtë për të gjithë, veçanërisht në kohë pandemie./abcnews.al