6 lojtarët që Conte pritet t’i nxjerrë në shitje

schedule10:06 - 8 Janar, 2022

schedule 10:06 - 8 Janar, 2022

Ai mori drejtimin e Tottenhamit për të ndryshuar gjithçka dhe pikërisht këtë po përgatitet të bëjë Antonio Conte, vetëm pak muaj pas marrjes së detyrës në Londër, pasi sipas ESPN, trajneri italian tashmë ka përfunduar në “listën e zezë” të lojtarëve që dëshiron të largojë.

Duke folur së fundmi për shtypin, ai ka sqaruar se tashmë ka një imazh absolut për skuadrën e tij dhe madje pret që administrata të shprehë qëndrimet e tij për listë.

Sipas raportit, më shumë se gjashtë lojtarë duhet të fillojnë të kërkojnë ekipin e tyre të ardhshëm dhe në fakt “bosi” i skuadrës, Daniel Levy, është gati ta mbështesë në vendimet e tij.

Lojtarët që janë afër shitjes janë: Del Ali, Steven Bergwein, Matt Doherty dhe Tangi Entombele, Tanganga dhe Giovanni Lo Celso.

Mirëpo nuk konsiderohet e sigurt largimi i të gjithëve, pasi një operacion i tillë është jashtëzakonisht i vështirë për periudhën e janarit. /abcnews.al/