518 viktima dhe mbi 5 mijë raste të reja me Covid-19 në Meksikë

schedule22:45 - 14 Prill, 2021

schedule 22:45 - 14 Prill, 2021

Në 24 orët e fundit në Meksikë janë regjistruar 5,113 raste të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 518 pacientë me Covid humbën jetën.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 2,291,246 raste me Covid dhe 210,812 viktima.

 

Ndërkohë sipas zyrtarëve të qeverisë dyshohet se shifrat e raportuara për të prekurit me Covid të jenë më të larta se bilanci i publikuar nga Ministria e Shëndetësisë.

/abcnews.al/