5 zakonet që Nicole Kidman nuk harron të bëjë kurrë para gjumit

schedule07:37 - 5 Tetor, 2021

schedule 07:37 - 5 Tetor, 2021

Kur të famshmit ndajnë sekretet e tyre të bukurisë nëse ka të bëjë me lëkurën apo flokët e tyre, ne mbajmë shënime në fazën e parë dhe në të dytën, i ndajmë në këtë kolonë. Këtë herë, është Nicole Kidman ajo që zbulon rutinën e saj të mbrëmjes, të bukurisë.

Në një video të kohëve të fundit për Harper’s Bazaar, aktorja ndau produktet e domosdoshme të bukurisë, por edhe hapat e rutinës së saj të mbrëmjes për kujdesin e lëkurës, të cilat ajo mendoi, janë më të thjeshta nga sa imagjinoni. “Unë mendoj se tani që jam duke u rritur jam më shumë me filozofinë e tyre” më pak është më shumë “, veçanërisht pas fëmijëve, të cilët nuk kanë oreks.” Dhe nëse doni të ndiqni një rutinë të thjeshtë, por edhe të shpejtë të bukurisë së natës, gjithçka që duhet të bëni është të mësoni 5 gjërat që ndjek Nicole Kidman çdo natë.

Pastrimi i fytyrës

Hapi i parë dhe më themelor i çdo rutine bukurie të cilën, ndër të tjera Nicole Kidman nuk e harron është pastrimi. Siç shfaqet në video, ajo heq grimin duke përdorur pastruesin e preferuar të fytyrës (preferon një në formën e shkumës) ndërsa masazhon të gjithë fytyrën, ndërsa në fund, pasi lan fytyrën, përdor një leckë të thatë.

Vaj për fytyrën kundër rrudhave dhe vijave të holla

Aktorja pastaj aplikon një vaj në fytyrën e saj që ndihmon në zvogëlimin e skuqjes dhe inflamacionit. Ajo derdh një sasi të vogël vaji në pëllëmbët e saj dhe pastaj e përhap atë në të gjithë fytyrën e saj, përfshirë veshët e saj. “Më pëlqen të kem një lëkurë të hidratuar,” tha ajo ndërsa masazhonte produktin në faqet e saj.

Vaj flokësh

Vaji i flokëve është në rregull. Për t’i mbajtur kaçurrelat e saj të hidratuara dhe të shëndetshme, aktorja aplikon vajin e saj të preferuar të flokëve, më konkretisht, Philip B Rejuvenating Oil (një trajtim intensiv i flokëve dhe kokës që hidraton flokët e thatë). Ajo pastaj i mbledh të gjitha flokët në pjesën e pasme të kokës, duke krijuar një gërshet të madh.

Parfumi i saj

Para se të bjerë në shtrat me burrin e saj, ajo spërkon pak nga parfumi i saj në mënyrë që të nuhasë bukur.

Lëvizja që bën diferencën: Kremi i këmbëve

“Ndonjëherë unë aplikoj një krem ​​për thembrat sepse këmbët janë vërtet shumë të thata në këtë pikë.” Në këtë mënyrë hidraton thembrat ndërsa në të njëjtën kohë, përmirëson strukturën e tyre./abcnews.al