5 metoda për të zgjuar partnerin tuaj në mëngjes në një mënyrë të ëmbël

schedule18:06 - 14 Shtator, 2021

schedule 18:06 - 14 Shtator, 2021

Pavarësisht nëse e njihni partnerin tuaj për një kohë ose për disa muaj, gjetja e mënyrave për të kaluar momente romantike. të tilla si të shkosh në një takim të rregullt ose të shkosh në një udhëtim spontan ditor është çelësi për ta mbajtur shkëndijën gjallë në marrëdhënien tuaj. Zgjedhjet janë të pafundme, por një lëvizje e thjeshtë që mund të provoni është të zgjoni partnerin tuaj në një mënyrë të ëmbël.

Bëni masazh këmbësh

Sigurisht, fillimi i seksit në mëngjes drejtpërdrejt mund të jetë shumë argëtues. Por nëse doni të zgjoni partnerin tuaj në një mënyrë të ëmbël ose të butë, bëhuni pak krijues. Trajneri i takimeve Laurel House sugjeron përmes Bustle, të filloni me një masazh të këmbëve dhe pastaj të ngjiteni ngadalë. “Bëjeni atë si një masazh spa me cilësi të vërtetë,” thotë ai. “Merrni kohën tuaj, përdorni vajra livando dhe mos kërkoni një plan për ta kthyer atë në një masazh seksi, përveç nëse ai ju tregon se seksi është aty ku ai dëshiron të shkojë.”

Vendosni pak muzikë dhe bëni një dush

Nëse partneri juaj ka kaluar një javë stresuese në punë, zgjojeni atë me tingujt e këngës së tij të preferuar dhe ujë të rrjedhshëm në banjë. Lini një shënim pranë shtratit që do ta udhëzojë atë të hyjë në banjë dhe gjithashtu mund të përfshini një listë të opsioneve të pijeve (kafe, çaj, lëng portokalli, mimoza, etj.) Me kuti pranë secilit artikull që partneri të zgjedhë tuajin, më pas i sillni partnerit tuaj pijen e zgjedhur, le ta dijë se do të jeni atje këtë mëngjes për t’i shërbyer atij.

Një shënim në jastëk

Nëse zakonisht largoheni për në punë herët në mëngjes, mund të bëni diçka aq të thjeshtë sa të lini një shënim me partnerin tuaj. Shkruani sa shumë e doni atë, se do të mendoni për të ose do të thoni fjalë inkurajuese për ditën që fillon. Nëse është një fundjavë, eksperti sugjeron të lini një kartë me ngjyra të ndezura në komodinë me një orar për ditën.

Sillni mëngjesin në shtrat

Bërja e surprizave të ëmbla për partnerin tuaj këtu dhe atje mund të përfitojë nga marrëdhënia juaj. “Pak mendim dhe ndershmëri do t’i tregojnë partnerit tuaj se sa kujdeseni”, thotë House. Nëse doni ta bëni mëngjesin e tij më të ëmbël, shijojeni mëngjesin në shtrat dhe dilni jashtë. Pancakes, waffles, proshutë, vezë të fërguara, çfarëdo që ai dëshiron.

Filloni e përqafoni

Mbështjellja e krahëve rreth partnerit tuaj dhe dhënia e një puthje të lehtë në pjesën e pasme të qafës ose faqes së tij është e thjeshtë, e ëmbël dhe efektive. Nëse është një fundjavë, mund të çojë në një ose dy orë të shtrirë në shtrat, duke folur, puthur ose prekur, mund ose nuk mund të çojë në diçka më shumë./abcnews.al