4 prerje flokësh klasike të të gjitha kohërave që nuk zhgënjejnë kurrë

schedule14:15 - 30 Nëntor, 2021

schedule 14:15 - 30 Nëntor, 2021

Korniza franceze, e shkurtër, e drejtë me ndarjen në mes, ishte një nga prerjet e flokëve që ra në sy në koleksionin Pranverë/Verë 22 Virginie Viard për Chanel. Së bashku me tre të tjera që do të gjeni më poshtë, i përket grupit të modeleve të flokëve që janë të përjetshme, mund t’i adoptoni në çdo moshë dhe nuk zhgënjejnë kurrë. Me pak fjalë, janë ato që zgjidhni pa u menduar. Nëse po mendoni të bëni një ndryshim këtë herë, ia vlen të adoptoni një prej tyre.

4 prerje flokësh klasike të të gjitha kohërave që nuk zhgënjejnë kurrë

Kornizë

Për arsyet e përmendura më sipër. Korniza e shkurtër që prek shpatullat ose arrin mjekrën mbetet një vlerë konstante. Me ndarje në mes ose anash. Me volum ose me shkëlqim. Edhe nëse duhet të kujdeseni për të çdo gjashtë javë, ia vlen procedura.

Prerje ‘Pixie’

Po, një prerje ‘pixie’ është e guximshme, por nga ana tjetër është një nga prerjet më të përjetshme të flokëve. Edhe kështu, duket kaq elegante.

Flokë të gjatë me shtresa

Mjafton të citojmë disa shembuj: Jennifer Aniston, Rosie Huntington-Whiteley, JLo dhe Beyoncé. Flokët e gjatë dhe kaçurrela nuk dalin kurrë nga moda.

Pafajësia e çrregullt

Një nga elementët e shumtë që ne adhurojmë në stilin e francezëve është pafajësia e tyre dhe në veçanti pafajësia e prerë pa pretendime si ato të Caroline de Maigret. Një tjetër prerje flokësh shik, nëse e kombinoni me kornizë apo me flokë të gjatë./abcnews.al